Türkçe Özel Ders

Sınıflara göre öğretmenler: 1. sinif 2. sinif 3. sinif 4. sinif 5. sinif 6. sinif 7. sinif 8. sinif Lise 1 Lise 2 Lise 3 Lise 4 Tüm sınıflar

Uzmanlık: Sınıf Öğretmeni ve Fen Öğretmeni

Eğitim: Cumhuriyet Üniversitesi

Eğitim deneyimi: 8 yıl

Hedefim ve planım hafıza teknikleriyle ezbersiz günlük hayatla ilişkilendirerek somut olarak sıradışı farklı öğretim yöntem ve tekniklerle öğrencilerle birlikte işbirlikli samimi ortamı oluşturup dersi daha akılda kalıcı birden çok duyu organını hissedip kullanarak ders anlatmak. Dersleri hayatın ve yaşamın bir parçası gibi görüp o şelkilde bilince sahip olup sorumluluk farkındalığı oluşturup eğlence ve oyun formatı şekline dönüştürüp güzel ve zevkli ders anlatma metodu şeklinde bir konsept oluşturup derslerimizi aktarmayı hedefliyorum.

Uzmanlık: Türk Dili ve Edebiyatı

Eğitim: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Eğitim deneyimi: 3 yıl

Merhaba, Türkçenin öğretimi yalnızca ezberci yaklaşım ile mümkün değil. Türkçe asırlardır konuşulan ve yazılan bir dil. Müfredat doğrultusunda öğrenmeyi temellendirerek kalıplardan uzak, günlük hayatta kullanılacak şekilde bir yaklaşım ile Türkçe derslerini işliyoruz. Takipli, düzenli ve disiplinli bir süreç ile LGS sınavında Türkçede başarı elde edebiliriz. Edebiyat derslerinde de aynı şekilde günceli takip ederek ilerliyoruz. AYT-TYT odaklı çalışmalarımız bize istediğimiz sonucu getirmektedir.

Uzmanlık: Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

Eğitim: Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği

Eğitim deneyimi: 8 yıl

Her öğrencinin dünyası birbirinden benzersiz. Bu benzersizliğin Edebiyat ve Türkçe dersinde özellikle keşfedilmesi lazım. Ezberci olmayan, yapılandırmacı bir yaklaşımla, hayatın içinden konularla öğrencilerimin anlayacağı bir tarzda ders işlemek benim için çok önemli. Ayrıca derslerde diğer derslerle disiplinlerarası bağlantılar kurarak dersimi anlatmayı severim. Öğrencilerimle edebiyat ve Türkçe derslerinde istenilen hedefi ve başarıyı kısa zamanda gerçekleştireceğimize inanıyorum. TYT - AYT- LGS ve okul derslerine yardımcı olacak şekilde Türkçe ve edebiyat dersleri anlatmaktayım. Ayrıca yabancılara Türkçe dersi de vermekteyim.

Uzmanlık: Rus dili ve edebiyatı öğretmeni

Eğitim: Aşkabat Rus Dili ve Edebiyatı Pedagojik Enstütüsü

Eğitim deneyimi: 20 yıl

Bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir diye güzel deyim vardır, bir öğretmen olarak öğrencilerime bu konuda doğrudan katkıda bulunabilmem benim için şanstır.

Uzmanlık: Türk Dili ve Edebiyatı

Eğitim: Çukurova Üniversitesi

Eğitim deneyimi: 1 yıl

Benim için öncelik öğrenciyle aramda bir bağ kurmaktır. Sağlıklı ve sevgiyle kurulan bir bağdan sonra öğrenilen bilgiler unutulmaz, akıldan uçmaz. Öğretmenini seven öğrenci mutlaka onun dersini de sever, ilgiyle dinler. Bu yüzden sabırlı, sevecen, motivasyonu yüksek ve enerjik biri olarak öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirmek için ben buradayım, öğrencilerimi bekliyorum.

Uzmanlık: Ingilizçe ögretmenı

Eğitim: Boğaziçi üniversıtetı

Eğitim deneyimi: 18 yıl

Türkçe ve İngilizce öğretmek benim hobim diyebilirim, Öğrencilerime daha fazla yardımcı olabilmek için NLP eğitimi, Yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu, profesyonel yaşam koçluğu eğitimlerimi uzman psikolog Ekrem SAYGIN'dan ve Oğuz SAYGIN'dan aldım. Ayrıyeten TESOL sertifikam vardır. Derslerimde tamamen öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda yardımcı olmaktayım. Tercihim derslerimde sadece İngilizce konuşmaktayım. İşin sırrı da burada: hiç İngilizce bilmeyen birinin bile beni çok iyi anlayabilmesi ve bana İngilizce olarak cevap vermeye çalışmasıdır. :) Bir süre sonra bunu alışkanlık haline getirip İngilizce konuşmaya başlayacaktır. The more you speak, the more you learn. (proverb)

Uzmanlık: SINIF ÖĞRETMENLİĞİ

Eğitim: AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ

Eğitim deneyimi: 8 yıl

Mesleğimi çok seviyorum. Çocuklara bir şeyler öğretmek benim için çok zevkli bir iş. Oyunlarla videolar, ek kaynaklar ve yazılmış yeni nesil sorularla, yaparak ve yaşayarak öğretmeyi seviyorum.

Uzmanlık: Matematik Öğretmeni

Eğitim: İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Eğitim deneyimi: 3 yıl

Öğrencilerimle iyi iletişim kurarak onlara hayatın içinde bulunan matematiği göstererek meraklarını uyandırmak istiyorum.Onlara matematikte yardımcı olacak her türlü bilgiyi öğretmek için buradayım.LGS sınavına hazırlıkta yardımcı olacağım.Ayrıca onlar için bir rehber ve arkadaşım.

Uzmanlık: Türkçe öğretmenliği

Eğitim: Erciyes üniversitesi

Eğitim deneyimi: 10 yıl

Eğlenerek hiç sıkılmadan Türkçe dersi işlemeye ne dersiniz?Yeni nesil uzun sorular sizi korkutmasin hepsini birlikte aşacagız.6 yıl aktif ögretmenlik yaptim. Sonrasinda 4 yıl özel ders verdim. Pandemi döneminde oldukça online ders tecrubem oldu. LGS'ye cok ogrenci hazirlayarak onlari en iyi yerlere yerlestirdim. Ögrencilerimi ve dersimi çok seviyorum. Onlara Türkçe dersini sevdirebilmeyi hedefledim.Kitap okuma okuduğunu anlama dersimin başlica amaçlarındandır. Öğrencilerime sevecen halimle dersi sevdiren kararli ve sabirli bir anlayısli başariyi cogu ogrencimde yakalayan bir öğretmenim. Her zaman dersi öğrenci düsündürerek işlerim ve ögrenciyi mutlaka derste aktif tutarım.

Uzmanlık: Rus dili ve edebiyatı (öğretmen)

Eğitim: Erciyes üniversitesi

Eğitim deneyimi: 3 yıl

6 yıldır Türkiye' de yaşamaktayım. Rusça ve Ukraynaca dillerine ana dilim olması sebebiyle ve de Rus Dili Edebiyatı mezunu olmam sebebiyle hem teorik hem pratikte hakimim. 2018’ den bu yana Türklere Rusça öğretmenliği yapmaktayım. Derslerimizi hedeflerinize ve seviyenize göre hazırlamaktayım, (konuşma, dinleme ve okuma aktiviteleri uyguluyorum). Ana dilimi anlatmaktan çok keyif alıyorum ve eminim ki siz de alırsınız. 2019' den bu yana yabancilara (Rusça bilenlere) Türkçe öğretmenliği yapmaktayım.