2 Sınıf Türkçe Özel Ders

Uzmanlık: Öğretmen

Eğitim: Yıldız Teknik Üniversitesi

Eğitim deneyimi: 3 yıl

Bilmek farklı öğretmek farklı şeylerdir. Sınıfa girdiğinizde ne bildiğinizin hiçbir önemi kalmaz. Önemli olan öğrencimizin kalbine dokunarak bizdeki bilgileri ona aktarabilmektir. Öğrenci öğreneceği şeyi bir zorunluluk olarak değil bir ihtiyaç olarak görmelidir. Geçmiş mesleki kariyerim sürecinde öğrencilerimde öncelikle içerikle ilgili merak uyandırıp, daha sonra üst düzey bir öğrenci motivasyonu ile öğretim sağladım. Sevgili öğrenciler dersler artık sizin için sıkıldığınız süreçler olmaktan çıkıp, heyecanla beklediğiniz saatler haline gelecek.

Uzmanlık: Sınıf Öğretmeni ve Fen Öğretmeni

Eğitim: Cumhuriyet Üniversitesi

Eğitim deneyimi: 8 yıl

Hedefim ve planım hafıza teknikleriyle ezbersiz günlük hayatla ilişkilendirerek somut olarak sıradışı farklı öğretim yöntem ve tekniklerle öğrencilerle birlikte işbirlikli samimi ortamı oluşturup dersi daha akılda kalıcı birden çok duyu organını hissedip kullanarak ders anlatmak. Dersleri hayatın ve yaşamın bir parçası gibi görüp o şelkilde bilince sahip olup sorumluluk farkındalığı oluşturup eğlence ve oyun formatı şekline dönüştürüp güzel ve zevkli ders anlatma metodu şeklinde bir konsept oluşturup derslerimizi aktarmayı hedefliyorum.

Uzmanlık: Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

Eğitim: Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği

Eğitim deneyimi: 8 yıl

Her öğrencinin dünyası birbirinden benzersiz. Bu benzersizliğin Edebiyat ve Türkçe dersinde özellikle keşfedilmesi lazım. Ezberci olmayan, yapılandırmacı bir yaklaşımla, hayatın içinden konularla öğrencilerimin anlayacağı bir tarzda ders işlemek benim için çok önemli. Ayrıca derslerde diğer derslerle disiplinlerarası bağlantılar kurarak dersimi anlatmayı severim. Öğrencilerimle edebiyat ve Türkçe derslerinde istenilen hedefi ve başarıyı kısa zamanda gerçekleştireceğimize inanıyorum. TYT - AYT- LGS ve okul derslerine yardımcı olacak şekilde Türkçe ve edebiyat dersleri anlatmaktayım. Ayrıca yabancılara Türkçe dersi de vermekteyim.

Uzmanlık: İlkokul Sınıf Öğretmeni

Eğitim: Karadeniz Teknik Üniversitesi

Eğitim deneyimi: 7 yıl

Öğrencinin aktif katılımı benim için önemlidir. İşlediğim konularda ve çözdüğüm sorularda "NEDEN" sorusunu çok kullanırım ki öğrencim konunun veya sorunun mantığını anlamış mı anlamamış mı bunun kontrolünü sağlarım. Amacım daha çok, mevcut eğitim sisteminin sınavlarının çoktan seçmeli test olması sebebiyle test mantığını oturtmak ve soru/problem çözme alışkanlığını kazandırmaya yöneliktir(yeni nesil sorularla). Fakat her öğrencimizin ihtiyacı farklılık gösterecektir, (örneğin bazı öğrencilerde Matematiği temelden almak gerekir haliyle böyle öğrencilerle de yeni nesil sorular çözmek çocuğu matematikten soğutmak demek olur haliyle) ihtiyaca göre bir yöntem ve teknik uygulamak da eğitimci olarak benim görevimdir. Özetle Tecrübelerim ve Deneyimimle sizlere yardımcı olmaya hazırım.

Uzmanlık: Türkçe Öğretmeni

Eğitim: Marmara Üniversitesi

Eğitim deneyimi: 2 yıl

Her öğrencinin zorlandığı, yapamadığı ya da anlamadığı konular vardır. Bu sorunların üstesinden gelmek için ona yol gösterelim, sorunları birlikte çözelim.

Uzmanlık: Türk Dili ve Edebiyatı

Eğitim: Çukurova Üniversitesi

Eğitim deneyimi: 1 yıl

Benim için öncelik öğrenciyle aramda bir bağ kurmaktır. Sağlıklı ve sevgiyle kurulan bir bağdan sonra öğrenilen bilgiler unutulmaz, akıldan uçmaz. Öğretmenini seven öğrenci mutlaka onun dersini de sever, ilgiyle dinler. Bu yüzden sabırlı, sevecen, motivasyonu yüksek ve enerjik biri olarak öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirmek için ben buradayım, öğrencilerimi bekliyorum.

Uzmanlık: tercümanlık

Eğitim: Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi

Eğitim deneyimi: 1 yıl

I am a teacher of 6-12 classes. I have always tried to ensure that studying brings people pleasure and does not cause difficulties. So, in my classes, I try to present complex grammatical rules in an accessible way, and work out lexical materials in stages, as the student is ready.

Uzmanlık: Moleküler biyolog

Eğitim: İzmir yüksek teknoloji enstitüsü

Eğitim deneyimi: 4 yıl

Derslerin anlaşılabilir olması için pratik ve etkili soru çözüm taktiklerini kullanırım.

Uzmanlık: Sınıf Öğretmeni

Eğitim: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eğitim deneyimi: 3 yıl

Çocuklarla zaman geçirmek, onlara yeni bir şeyler öğretmek hobimdir. Bu nedenle beraber eğlenerek yeni bilgi ediniriz.

Uzmanlık: Ingilizce ogretmeni

Eğitim: Ilia State University

Eğitim deneyimi: 1 yıl

ilk olarak öğreteceğim dile karşı büyük sevgi duyduğum için onu öğretmekde benim için büyük bir şereftir. çocuklarla kolay iletişime geçiyor ve onların ilgilendikleri alana dokunarak ders geçiyorum. öğretme yöntemi hiç bir zaman onlara zorluk yaratmıyacaktır. eminimki bir süre birlikte çalıştıktan sonra bu dilde konuşmak ve çalışmak daha kolay ve eğlenceli olacaktır